Teil on küsimusi?
Võtke meiega kohe ühendust!


+372 8803413

Me töötame teie heaks juba 2006 aastast!


Kui meie kaup Teile ei sobi, siis me vahetame ta sobiva vastu või anname Teile raha täies ulatuses tagasi.



Meie oleme ametlikud esindajad



e-Dog.ee - Eesti

e-dog.ee


Harjutame koera haukumisvastase kaelarihmaga õigesti

Koer jääb alati koeraks ja loomulik on, et enamik koeri haugub, niutsub ja ulub. Ainult et trahvid, skandaalid naabritega jms ebameeldivused vaevalt et koeraomanikku rõõmustavad.

Koer peab aru saama, millal tohib haukuda ja millal mitte ning omaniku ülesanne on seda talle õpetada. Kuid reeglina õpetatakse kutsikaid kõrval käima ja käppa andma ning muude heade kommete õpetamiseks omanikul aega ei ole.

Kutsikas haugub ägedalt, reageerib uksetaguse müra ja saabunud külaliste peale, mis pererahvale väga meeldib ning teenib välja edaspidise tarbetu haukumise.

Koer kasvab suuremaks ja naabrid hakkavad valju haukumise peale kaebama.

Tahaks magada, aga koer haugub ja palub maiustusi või demonstreerib valjuhäälselt, et tal on igav, või ...

Pole oluline, mis ärgitas teid haukumisvastast kaelarihma ostma, oluline on, et olete teinud ise selleks kõik, et koera ohjeldada.


Reegel number üks – kui toimisite reegli vastaselt: koera ei tohi kunagi hellitada ja toita siis, kui ta haugub igavusest, tähelepanu äratamiseks või erutusest.


Olete soovimatust haukumisest väsinud? Te soovite oma koera muusikalisi etteasteid kiiremini lõpetada? Suurepärane!

Niisiis, võtame kaelarihma karbist välja ja ... paneme selle kõrvale!


Esimene asi, mida tuleb teha

Võtame karbist juhendi ja loeme seda tähelepanelikult (enne kui süvenete juhendisse, lugege see artikkel lõpuni). Haukumist piiravate erinevate seadmete tootjad on väga palju ning mõnikord, eriti odavate Hiina kaupade puhul, on juhendist arusaamine väga keeruline. Üldjuhul tuleb juhend hoolega läbi lugeda enne, mitte pärast seadme kasutamist.


Pöörake tähelepanu!

See artikkel on kirjutatud Tšehhi tootja D-Mute haukumisvastase kaelarihma näidise järgi. Olles aastaid töötanud erinevate seadmetega (e-dog- keskkonnas) peame neid kaelarihmasid kõikide näitajate osas parimateks. Toodud põhimõtted on rakendatavad kõikidele haukumisvastastele kaelarihmadele.


Esimene päev

Paneme koerale ilma patareita kaelarihma kaela!

Koer peab harjuma uue asjaga oma kaela ümber. Kaelarihm on teatud kaalu ja suurusega ning erineb nendest, mis on tal varem kaelas olnud. Rõhutame veel kord, et kuni koer kaelarihmaga harjub, ei tohi kaelarihm koer haukumise peale sisse lülituda.


NB!

Elektroodidega karbike peab asuma koera kõri peal, täpselt alalõua all. Koera häälepaelad asuvad just seal ning nende vibratsioon paneb kaelarihma tööle. Elektroodidel peab olema kindel kontakt looma nahaga, kuid seejuures ei tohi need teda kägistada.


Teine päev

Lülitame helihoiatuse sisse

Igal heal haukumisvastasel kaelarihmal on režiim, kus koera haukumise peale tekib ainult helihoiatus.

D-Mute kaelarihmade jaoks on see esimene tase ning uus kaelarihm lülitub peale patarei paigaldamist sellesse režiimi.

Teisel päeval kannab koer kaelarihma, mis reageerib tema haukumisele ainult helisignaaliga. Koer haugub – kaelarihm piiksub, haugub – piiksub, ja nii ühe päeva jooksul.

Koer peab oma haukumise ja haukumise tekitatud sündmuse seosest aru saama. Sel etapil enda jaoks ilma igasuguste ebameeldivate aistinguteta, v.a helisignaal.


Tähtis märkus!

Korrigeerivat impulssi ei tohi koheselt sisse lülitada! Kõike tuleb teha samm-sammult. Koer peab aru saama, mis sellele järgneb ja mis selle tagajärjel toimub.

Kui kaelarihma impulss kohe sisse lülitada, siis juhtub nii:

koer haugub ja kaelarihm reageerib sellele elektrilise impulsi ja helisignaaliga. Koer ehmub ootamatusest ja haugatab veel korra, mis on täiesti normaalne. Teise haugatuse peale antakse uus impulss, kolmanda peale järgmine...

D-Mute kaelarihmad on varustatud turvaplokiga ja need ei anna impulsse kuni patarei tühjenemiseni. Kui impulsiseeria on antud, läheb kaelarihm ooterežiimi kuni koer rahuneb*.

Kuid kuni kaelarihma väljalülitumise hetkeni on koer kerges paanikaseisundis, ning ilmselt peremees ka. Seetõttu teeme kõike samm-sammult.

*Pärast umbes 5minutilist vaikust toimub kaelarihma alglaadimine ja kaelarihm on edasiseks kasutamiseks valmis.

Et teada saada, kas selline režiim on ka teiste tootjate haukumisvastastes kaelarihmades, lugege seadme juhendit.


Kolmas päev

Lülitame sisse teise taseme – helisignaali ja nõrga elektriimpulsi.

Sel tasemel lisandub helisignaalile nõrk elektriimpulss.

Koer haugub ja tunneb ebameeldivat tunnet kõril, mis takistab, kuid ei sega haukumist. Nüüd on haukumine ebameeldivaks ärritajaks mitte ainult naabrite, vaid ka koera enda jaoks.


Neljas päev

Lülitame sisse kolmanda taseme – helisignaali ja keskmise elektriimpulsi.

Sel tasemel lisandub helisignaalile (mis on aktiivne kogu aeg) keskmise tugevusega elektriimpulss.

Koer haugub ja tunneb teravat ja ebameeldivat kaelalihaste kokkutõmbumist, mis mitte ainult ei sega, vaid takistab haukumist.

Kui näete neljanda päeva tulemuste põhjal, et koer püüab liigselt mitte haukuda, siis hoidke seda režiimi mõni päev. Kui seadme kasutamise tulemus on püsiv, st koer ei haugu neil juhtudel kus ta varem haukus, alustage impulsi tugevuse vähendamisega.

Lülitage sisse nõrk impulss, seejärel ainult helisignaal ja seejärel... Mida edasi teha, sellest lugege allpool.

Kui keskmisest tasemest ei piisa, minge üle järgmisele treeningupäevale.


Viies päev

Lülitame sisse neljanda taseme – helisignaali ja tugeva elektriimpulsi.

Neljandal tasemel ootab koera helisignaal ja tugev elektriimpulss.

Koer haugub ja tunneb teravat ja ebameeldivat kaelalihaste kokkutõmbumist, haukumise rahuolu kaob täielikult.

Koer õpib mõne päeva jooksul oma haukumist kontrollima. Kui seadme kasutamise tulemus on püsiv, st koer ei haugu neil juhtudel kus ta varem haukus, alustage tagasisuunaliste toimingutega.


Märkus

Nõrk, keskmine ja tugev elektriimpulss – need on kõik küllaltki tinglikud määratlused ning neid ei maksa karta.

Dogtrace on koerte elektrooniliste seadmete väljatöötaja ja tootja. Haukumisvastane kaelarihm D-Mute eristub mitte üksnes kaalu ja mõõtmete poolest, vaid ka erinevate mudelite poolt genereeritava elektriimpulsi erinevate tasemete ja tugevuse poolest. Väikese ja tundliku koera D-Mute Small Light kaelarihma „tugeva“ impulsi peale suur koer isegi mitte ei süga ennast.


Pidage meeles, et haukumisvastase kaelarihma valimisel tuleb arvestada koera iseloomu ja tõu iseärasusi.


Kui olete soovitud tulemuseni jõudnud, ärge kiirustage koeralt kaelarihma ära võtma. Vähendage impulsi tugevust mõne päeva jooksul, kuni olete jõudnud esimesele tasemele.

Kasutage kaelarihma mõne päeva jooksul helisignaaliga ning seejärel lülitage see täielikult välja.

Kui koer ei alusta uuesti haukumist, võite kaelarihma ära võtta.

Ärge pange kaelarihma kaugele – haukumine on koerale omane, eriti kui on olemas mitmeaastane kogemus haukuda mingisuguse ärritaja peale. Aeg-ajalt tuleb kaelarihma panna koerale kaela tagasi, et meelde tuletada, et haukuda ei ole hea. Tavaliselt piisab meeldetuletamiseks helisignaalist ja vahel isegi ainult seadmest kaela ümber.

Kui kasutate kaelarihma eeltoodud skeemi kohaselt, siis õpetate koera küllaltki kiiresti mittevajalikust haukumisest loobuma. Seejuures ilma nii koera kui ka enda liigse närvikuluta.


Muuseas

D-Mute haukumisvastases kaelarihmas on ka viies tase – kasvav impulss

Viiendas töörežiimis annab kaelarihm kõigepealt helisignaali, seejärel nõrga, siis keskmise ja siis tugeva impulsi.

Seda režiimi võib kasutada, kui soovite koeral mõned kontrollhaugatused alles jätta.

Näiteks peab koer maja valvama ja tal peab olema võimalus külalisi oma olemasolu kohta „hoiatada“.

Kuid olge selle režiimi kasutamisega kavala ja haukumishimulise koera korral täpne. Kaval koer saab aru, et võib paar korda haugatada, siis vait olla ja siis jälle paar korda haukuda ning sedaviisi jätkata, kuni isu täis saab.


Lõpetuseks tahaks veelkord öelda.

Koer jääb alati koeraks ja loomulik on, et enamik koeri haugub, niutsub ja ulub, eriti kui nad oma armastatud peremeest ootavad.


Copyright © e-dog.ee

Comments

Postitusi ei leitud

Uus postitus