Harjutame koera raadiopiirdega õieti.
Te olete väsinud iseseisva koeraga võitlemisest. Teie koer jookseb pidevalt ära, ronib üle aia ja läheb jalutama. Otsides „koerakest” olete Te mõned korrad tööle hiljaks jäänud, paar korda on politsei Teile koera tagasi toonud mitte päris sümboolse raha eest trahvi kujul.
Te võtsite vastu õige otsuse, osta nähtamatu piire. Koer võib vabalt mööda territooriumi liikuda, mitte ei pea keti otsas või kuuris istuma.
Tänu meie eelmisele artiklile valisite Te õige raadiopiirde. Ostsite ta ja nüüd olete ilusasti pakitud karbi õnnelik omanik. Aga enne, kui joosta ja paigaldamisega tegeleda, lugege rahulikult seda artiklit...
Harjutame koera raadiopiirdega õieti.
Esimene, millest tuleb alustada, panna koerale kaela kaelarihm vastuvõtja plokiga (edaspidi kaelarihm).
Koer peab harjuma uue paelaga oma kaelas. Vastuvõtja plokil on kindel kaal ja maht ning kõri tunnetab teda hoopis teisiti kui tavalist kaelarihma. Teiseks on elektroodid vastu koera nahka ja see ei lisa põhjuseid rõõmustamiseks. Kui koer saab veel ka seeria ebameeldivusi territooriumi piiride juures, siis isegi kõige rumalam koer saab aru, et ebameeldivused tema elus tekkisid uuest kaunistusest kaelas.
Laske koeral ööpäev kaelarihmaga harjuda, aga parem kaks.
Sellel ajal, kui koer kaelarihmaga harjub, võite Te rahulikult nähtamatu piirde paigaldamisega tegeleda. Korregeerimis-ja hoiatusalade seadistamisega ja kasutusjuhendi lugemisega.
N.B. Kasutusjuhendit on mõtekas enne piirde paigaldamist ja seadistamist lugeda. Kontrollitud praktikas!
Nii, koer harjus kaelarihmaga, raadiopiire on paigaldatud, alad seadistatud.
Lähme üle kõige tähtsama juurde, ilma milleta ei saa - õpetame koera asuma tema jaoks ette nähtud territooriumil.
Kui Teie territoorium on piiratud aiaga, millest koer ei suuda üle hüpata ja tänavale joosta, ei saa alt kaevata või ülevalt üle ronida - piisab tavaliselt ühest juhendamisest. Eriti kavalate koertega rohkem!
Kui terrioorium pole piiratud või on piiratud madala aiaga, millest koer üle hüppab - õpetame 2 päeva 2 korda (hommikul ja õhtul). Rohkem võib, aga vähem mitte. Koeral peab tekkima täpne refleks, kuhu võib minna, aga kuhu rohkem minna ei või.
Kordame - pole aeda, kaks päeva kaks korda miinimum!
Alustame koera õpetamist.
1. Raadiopiirde kaelarihmaga ja tavalise kaelarihmaga koera võtame lühikese jalutusrihma otsa. Seda tehakse selleks, et oleks täielik kontroll koera käitumise üle.
2. Aeglaselt viime koera piiri algusesse, mööda mida te seadistasite hoiatusala.
3. Seletame koerale, et edasi minna ei tohi ja siseneme alasse. Kaelarihm annab helihoiatuse, jätkame edasi liikumist, kuni kaelarihm korregeerimisalas genereerib elektriimpulsi.
4. Hoides koera rihma otsas, siin läheb teda enamusel koeraomanikel vaja, ei lase tal ootamatusest ette või kõrvale hüpata.
5. Viime koera tagasi, territooriumi keskosa suunas, sinna, kus kõik hästi on. Rahustame koera, kui vaja on. Läheme territooriumi keskele (umbes territooriumi kohta, mis on piisavalt kaugel piirdest), veidi kõrvale ja aeglaselt ning kurvalt läheme veelkord piirde juurde.
6. Läheme punkti 1 ja kordame lähenemisi, kuni läbime kogu territooriumi ringimööda. Eest mitmes kohas, vasakult, paremalt ja tagant, võib ka vastupidises suunas. Peamine tingimus on läbida kogu piiratud territoorium.
N.B. Koera tuleb piiri juurde viia territooriumi seestpoolt väljaspoole. Kaelarihma vastuvõtjal on sisseehitatud ohutussüsteem. Andes seeria impulsse läheb kaelarihm üle ooterežiimile, kuni koer ei läbi hoiatusala ja ei lahku korregeerimisalast. Kui Te lähete mööda piiret, siis mõne aja pärast laengud lõppevad, aga kaval koer saab aru, et peamine on seeria ebameeldivusi välja kannatada. Sellepärast viime koera piirde juurde seestpoolt väljaspoole, perpendikulaarselt piirdega. Läheneme piirdele ja pöördume tagasi, kõrvale viia ei tohi. Läksime juurde - läksime tagasi.
7. Ringkäigu lõpus hakkab koer kõikide käppadega vastu juba ainult helisignaali kuuldes. Õnnitleme Teid, Te tegite kõik õieti. Õpetamine on lõppenud, eriti kangekaelsete ja sõnakuulmatute koertega võib soovi korral korrata.
Kui Teie territooriumil on aed mööda kogu perimeetrit, siis tasub õpetamist alustada kinnistest väravatest. Õpetamine tuleb lõpetada väravate avamisega ja viia koer või õigemini tassida, sest ta hakkab vastu, avatud väravate korregeerimisalasse. Koer saab aru - väravad on lahti, aga ebameeldivused ei kadunud elust kuhugi. Sellega kindlustate Te ennast selle eest, et koer hakkab läbi avatud väravate tänavale jooksma.
Selleks, et edaspidi koeraga jalutamas käia, tuleb saatja plokk välja lülitada ja kaelarihma maha võtmata koer läbi väravate tassida (nähtamatu piirde valavealasse). Tassida ühele poole, jalutada ja tassida teisele poole. Koera tuleb tavaliselt tõepoolest tassida, kuna ta hakkab kõikide käppadega vastu ja ei avalda soovi keelualasse sisenemiseks. Peale mõnda jalutuskäiku saab koer aru - läbi avatud väravate võib minna koos peremehega, aga mitte iseseisvalt. Loomulikult on koera tänavale viimine mõtekas peale seda, kui ta on uue reaalsusega harjunud.
Kui piire puudub või koer on harjunud ära jooksma, siis kordame õpetamist kuni täpse refleksi väljakujunemiseni.
N.B. Laengu jõud kaelarihmal peab olema piisav, et koeral ei tekiks mingit soovi keelualale lähenemiseks. Kui koer laengu ajal ainult pead raputab, siis pole laengu jõud piisav või tõenäoliselt ei puuduta kaelarihma elektroodid koera nahka. Reguleerige kaelarihm õieti ja alles peale seda suurendage laengu tugevust.
Te läbisite õpetamise ja nüüd on koer sunnitud uue reaalsusega leppima. Territooriumil - on kõik korras. Territooriumi piiride taga - on kõik halvasti. Kui kaugele see «halvasti» laieneb koer ei tea. Võib - olla on kõik kuni horisondini «halvasti», kuid ükski normaalne koer seda oma nahal kontrollima ei hakka. Kindlasti proovib koer ära joosta, kuid see pole enam hüpe ega kiirendus, vaid ettevaatlik piirile lähenemine. Koer läheneb, torkab pea hoiatusalasse, veendub ebameeldivuste olemasolus ja rahuneb mõneks ajaks. Mõneka ajaks jääb küsimus avatuks, on koeri, kes käivad korra mõne kuu jooksul kontrollimas. Kuid satuvad eksemplarid (seda juhtub harva), kes kontrollivad ala iga päev, nagu käiksid tööl.
Kui õpetamine on õieti läbi viidud, siis peaaegu 100% tõenäosusega koer ära jooksma ei hakka. Ainult ühe erandiga - kui kaelarihmas sai patarei tühjaks, aga Te seda ei märganud.
N.B. Uus kaelarihm mudelites Canifuge 2015 ja Canifuge MIX 2015, mis sobib kõikide Numatex nähtamatute piirete mudelitega, hoiatab Teid, et on vaja patareid vahetada.
Aga kui õpetamist mitte läbi viia, siis juhtub 100% garantiiga järgmine.
Te otsustasite, et koer on niigi väga tark ja saab ise kõigest aru ja Te ei viitsinud õpetamist läbi viia. Tõmbasite piirjuhtme, seadistasite ala, paigaldasite kaelarihmale tugevama laengu. Lasite koera vaatama, mis Teil välja tuli. Teil tuli kõik välja, aga mitte nii nagu vaja on. Juhtub järgmine.
Koer otsustab joosta tänavale oma asju ajama ja jookseb ala piiri juurde.
Teie poolt seadistatud alas genereerib kaelarihm impulsi. Koer saab ootamatult ebameeldiva laengu. Ehmatab ja hüppab selles suunas, kuhu ta pea oli pööratud. Selles situatsioonis ei tasu piirde peale loota, «hästi stimuleeritud» hüpe laseb kõik takistused ületada. Koer lendab alast läbi, kaelarihm lõpetab töö ning koer saab aru - on vaja hoog sisse võtta, silmad kinni panna ja hüpata. Sellepärast ärge laiselge ja viige õpetus läbi.
Kui koer suutis tema jaoks määratud territooriumilt ära joosta. Suurendame laengu tugevust ja alustame õpetamist otsast peale (vt.punkt №1).
Tahaks veel korra tähelepanu pöörata.
Nähtamatu piire pole füüsiline piire, sellepärast viige parema tulemuse saavutamiseks läbi koera õpetus.
Peale seda võite rõõmu tunda rahulikust kindlustundest, et koer jääb tema jaoks määratud kohale.
Copyright © e-dog.ee